

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 85 V |
| Peak Pulse Current | 4.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 94.4 V |
| Clamping Voltage | 137 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
Stock: 8059
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07200
Ext.Price$0.07200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07200 | $0.07200 |
| 10 | $0.03600 | $0.36000 |
| 50 | $0.03207 | $1.60350 |
| 100 | $0.02857 | $2.85700 |
| 500 | $0.02545 | $12.72500 |
| 1000 | $0.02267 | $22.67000 |
| 3000 | $0.02019 | $60.57000 |
| 5000 | $0.01812 | $90.60000 |
| 10000 | $0.01627 | $162.70000 |
