

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 85 V |
| Peak Pulse Current | 4.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 94.4 V |
| Clamping Voltage | 137 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07604
Ext.Price$0.07604
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07604 | $0.07604 |
| 10 | $0.03802 | $0.38020 |
| 50 | $0.03409 | $1.70450 |
| 100 | $0.03057 | $3.05700 |
| 500 | $0.02741 | $13.70500 |
| 1000 | $0.02458 | $24.58000 |
| 3000 | $0.02205 | $66.15000 |
| 5000 | $0.02021 | $101.05000 |
| 10000 | $0.01852 | $185.20000 |
