

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 15.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 9 V |
| Peak Pulse Current | 39 A |
| Breakdown Voltage | 10 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 390 pF |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07334
Ext.Price$0.07334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07334 | $0.07334 |
| 10 | $0.03667 | $0.36670 |
| 50 | $0.03306 | $1.65300 |
| 100 | $0.02981 | $2.98100 |
| 500 | $0.02688 | $13.44000 |
| 1000 | $0.02424 | $24.24000 |
| 3000 | $0.02185 | $65.55000 |
| 5000 | $0.02006 | $100.30000 |
| 10000 | $0.01842 | $184.20000 |
