

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 90 V |
| Peak Pulse Current | 100 A |
| Breakdown Voltage | 100 V |
| Clamping Voltage | 146 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 1588
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.03965 | $0.39650 |
| 50 | $0.03584 | $1.79200 |
| 100 | $0.03240 | $3.24000 |
| 500 | $0.02936 | $14.68000 |
| 1000 | $0.02661 | $26.61000 |
| 3000 | $0.02411 | $72.33000 |
| 5000 | $0.02233 | $111.65000 |
| 10000 | $0.02068 | $206.80000 |
