

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 90 V |
| Peak Pulse Current | 4.11 A |
| Breakdown Voltage | 100 V |
| Clamping Voltage | 146 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11980
Ext.Price$0.11980
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11980 | $0.11980 |
| 10 | $0.05990 | $0.59900 |
| 50 | $0.05358 | $2.67900 |
| 100 | $0.04792 | $4.79200 |
| 500 | $0.04192 | $20.96000 |
| 1000 | $0.03667 | $36.67000 |
| 3000 | $0.03391 | $101.73000 |
| 5000 | $0.03136 | $156.80000 |
