
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 24 V |
| Breakdown Voltage | 26.5 V |
| Clamping Voltage | 48 V |
| Peak Pulse Power | 200 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 18 pF |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14266
Ext.Price$0.14266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14266 | $0.14266 |
| 10 | $0.11222 | $1.12220 |
| 50 | $0.09698 | $4.84900 |
| 100 | $0.08381 | $8.38100 |
| 500 | $0.07644 | $38.22000 |
| 1000 | $0.07207 | $72.07000 |
