
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 162 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 100 V |
| Peak Pulse Current | 9.3 A |
| Breakdown Voltage | 111 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50986
Ext.Price$0.50986
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50986 | $0.50986 |
| 10 | $0.40128 | $4.01280 |
| 25 | $0.36362 | $9.09050 |
| 50 | $0.32949 | $16.47450 |
| 100 | $0.29857 | $29.85700 |
| 300 | $0.28512 | $85.53600 |
| 500 | $0.27228 | $136.14000 |
