

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 8.5 A |
| Clamping Voltage | 177 V |
| Breakdown Voltage | 135 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09811
Ext.Price$0.09811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09811 | $0.09811 |
| 10 | $0.08626 | $0.86260 |
| 50 | $0.07584 | $3.79200 |
| 100 | $0.06577 | $6.57700 |
| 500 | $0.05704 | $28.52000 |
| 1000 | $0.05381 | $53.81000 |
| 3000 | $0.05076 | $152.28000 |
| 5000 | $0.04733 | $236.65000 |
