
| Parameter | Value |
|---|---|
| Polarity | Unidirectional |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 82.5 A |
| Clamping Voltage | 18.2 V |
| Breakdown Voltage | 12.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1233
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04675
Ext.Price$0.04675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04675 | $0.04675 |
| 10 | $0.04622 | $0.46220 |
| 50 | $0.04570 | $2.28500 |
| 100 | $0.04521 | $4.52100 |
| 500 | $0.04472 | $22.36000 |
