
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Clamping Voltage | 19.9 V |
| Working Voltage | 12 V |
| Peak Pulse Current | 75.3 A |
| Breakdown Voltage | 13.3 V |
Stock: 871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09811
Ext.Price$0.09811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09811 | $0.09811 |
| 10 | $0.08745 | $0.87450 |
| 50 | $0.07795 | $3.89750 |
| 100 | $0.06891 | $6.89100 |
| 500 | $0.06092 | $30.46000 |
| 1000 | $0.05392 | $53.92000 |
| 3000 | $0.04773 | $143.19000 |
| 5000 | $0.04469 | $223.45000 |
