

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bipolar |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
| Peak Pulse Current | 61.5 A |
| Clamping Voltage | 24.4 V |
| Working Voltage | 15 V |
| Breakdown Voltage | 18.5 V |
Stock: 2466
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09418
Ext.Price$0.09418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09418 | $0.09418 |
| 10 | $0.08295 | $0.82950 |
| 50 | $0.07306 | $3.65300 |
| 100 | $0.06350 | $6.35000 |
| 500 | $0.05519 | $27.59500 |
| 1000 | $0.05216 | $52.16000 |
| 3000 | $0.04929 | $147.87000 |
| 5000 | $0.04709 | $235.45000 |
| 10000 | $0.04498 | $449.80000 |
