

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 61.5 A |
| Clamping Voltage | 16.7 V |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| Breakdown Voltage | 16.7 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1387
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23491
Ext.Price$0.23491
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23491 | $0.23491 |
| 10 | $0.20960 | $2.09600 |
| 50 | $0.18701 | $9.35050 |
| 100 | $0.16319 | $16.31900 |
| 500 | $0.14240 | $71.20000 |
| 1000 | $0.13075 | $130.75000 |
| 3000 | $0.12005 | $360.15000 |
| 5000 | $0.11309 | $565.45000 |
