

| Parameter | Value |
|---|---|
| Polarity | Bidirectional |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 54.4 A |
| Clamping Voltage | 27.6 V |
| Breakdown Voltage | 20.9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09216
Ext.Price$0.09216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09216 | $0.09216 |
| 10 | $0.08194 | $0.81940 |
| 50 | $0.07286 | $3.64300 |
| 100 | $0.06419 | $6.41900 |
| 500 | $0.05655 | $28.27500 |
| 1000 | $0.05384 | $53.84000 |
| 3000 | $0.05125 | $153.75000 |
| 5000 | $0.04822 | $241.10000 |
