

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Current | 5.1 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 201 V |
| Clamping Voltage | 292 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1010
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10848
Ext.Price$0.10848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10848 | $0.10848 |
| 10 | $0.09714 | $0.97140 |
| 50 | $0.08698 | $4.34900 |
| 100 | $0.07740 | $7.74000 |
| 500 | $0.06887 | $34.43500 |
| 1000 | $0.06268 | $62.68000 |
| 3000 | $0.05704 | $171.12000 |
| 5000 | $0.05380 | $269.00000 |
