

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 18 V |
| Peak Pulse Current | 53 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 20 V |
| Clamping Voltage | 29.2 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1690
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12845
Ext.Price$0.12845
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12845 | $0.12845 |
| 10 | $0.11508 | $1.15080 |
| 50 | $0.10310 | $5.15500 |
| 100 | $0.09176 | $9.17600 |
| 500 | $0.08167 | $40.83500 |
| 1000 | $0.07420 | $74.20000 |
| 3000 | $0.06742 | $202.26000 |
| 5000 | $0.06350 | $317.50000 |
