

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 24 V |
| Peak Pulse Current | 40 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 26.7 V |
| Clamping Voltage | 38.9 V |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 7490
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11568
Ext.Price$0.11568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11568 | $0.11568 |
| 10 | $0.10217 | $1.02170 |
| 50 | $0.09024 | $4.51200 |
| 100 | $0.07878 | $7.87800 |
| 500 | $0.06877 | $34.38500 |
| 1000 | $0.06485 | $64.85000 |
| 3000 | $0.06115 | $183.45000 |
| 5000 | $0.05733 | $286.65000 |
