SMCJ30AHE3/57T
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
SMCJ30AHE3/57T
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:30 V Breakdown Voltage:33.3 V Clamping Voltage:48.4 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage48.4 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage30 V
Peak Pulse Current31 A
Breakdown Voltage33.3 V
PolarityUnidirectional
Peak Pulse Power1.5 kW