SMDJ51CA
Manufacturer:
DOWO
Mfr.Part #:
SMDJ51CA
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:51 V Breakdown Voltage:56.7 V Clamping Voltage:82.4 V Peak Pulse Power:3 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Peak Pulse Current36.4 A
Clamping Voltage82.4 V
Breakdown Voltage56.7 V
Number of Channels1
PolarityBidirectional
PackagingReel
Peak Pulse Power3 kW
Working Voltage51 V