SMDRH104R-151MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMDRH104R-151MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 150 µH ±20 % 1.15 A 506 mΩ
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)506 mΩ
ShieldingShielded
Inductance150 µH
Saturation Current1.4 A
Current Rating1.15 A