SMDRH104R-4R7NT
Mfr.Part #:
SMDRH104R-4R7NT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 4.7 µH 30 % 6 A 22 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)4 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)22 mΩ
ShieldingShielded
Inductance4.7 µH
Saturation Current7 A
Current Rating6 A