SMDRH105R-680MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMDRH105R-680MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 68 µH ±20 % 1.9 A 193 mΩ
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)193 mΩ
ShieldingShielded
Inductance68 µH
Saturation Current2 A
Current Rating1.9 A