SMDRS1045-220N
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMDRS1045-220N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 30 % 1.9 A 59 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)4.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMagnetic
DC Resistance (DCR)59 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Saturation Current2.1 A
Current Rating1.9 A