SMDRS1275-100N
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMDRS1275-100N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 30 % 5.4 A 15 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)7.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeShielded SMT Power Inductors
DC Resistance (DCR)15 mΩ
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Saturation Current5.5 A
Current Rating5.4 A