SMDRS1275-470N
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMDRS1275-470N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH 30 % 3 A 52 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)7.85 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMagnetic
DC Resistance (DCR)52 mΩ
ShieldingShielded
Inductance47 µH
Saturation Current2.7 A
Current Rating3 A