
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| Current Rating | 1.1 A |
| DC Resistance (DCR) | 180 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Saturation Current | 690 mA |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17059
Ext.Price$0.17059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17059 | $0.17059 |
| 10 | $0.15163 | $1.51630 |
| 50 | $0.13478 | $6.73900 |
| 100 | $0.12174 | $12.17400 |
| 500 | $0.10996 | $54.98000 |
| 1000 | $0.09933 | $99.33000 |
| 3000 | $0.09261 | $277.83000 |
| 5000 | $0.08634 | $431.70000 |
| 10000 | $0.08536 | $853.60000 |
