
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 2 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V |
| Illumination Color | Green |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Luminous Intensity | 100 mcd |
| Wavelength | 520 nm |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 2533
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.09404 | $0.94040 |
| 50 | $0.07863 | $3.93150 |
| 100 | $0.06574 | $6.57400 |
| 500 | $0.05258 | $26.29000 |
| 1000 | $0.04881 | $48.81000 |
| 3000 | $0.04346 | $130.38000 |
| 5000 | $0.03869 | $193.45000 |
| 10000 | $0.03445 | $344.50000 |
