
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| Current Rating | 1.3 A |
| DC Resistance (DCR) | 85 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.27 A |
Stock: 1749
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07084
Ext.Price$0.07084
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07084 | $0.07084 |
| 10 | $0.03542 | $0.35420 |
| 50 | $0.03173 | $1.58650 |
| 100 | $0.02842 | $2.84200 |
| 500 | $0.02617 | $13.08500 |
| 1000 | $0.02410 | $24.10000 |
| 3000 | $0.02219 | $66.57000 |
| 5000 | $0.02043 | $102.15000 |
| 10000 | $0.01882 | $188.20000 |
| 30000 | $0.01871 | $561.30000 |
