
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| DC Resistance (DCR) | 35 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 2.15 A |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12538
Ext.Price$0.12538
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12538 | $0.12538 |
| 10 | $0.06269 | $0.62690 |
| 50 | $0.05655 | $2.82750 |
| 100 | $0.05102 | $5.10200 |
| 500 | $0.04545 | $22.72500 |
| 1000 | $0.04049 | $40.49000 |
| 3000 | $0.03606 | $108.18000 |
| 5000 | $0.03048 | $152.40000 |
