
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| DC Resistance (DCR) | 350 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1.05 A |
Stock: 36042
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11116
Ext.Price$0.11116
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11116 | $0.11116 |
| 10 | $0.05558 | $0.55580 |
| 50 | $0.05007 | $2.50350 |
| 100 | $0.04511 | $4.51100 |
| 500 | $0.04021 | $20.10500 |
| 1000 | $0.03584 | $35.84000 |
| 3000 | $0.03195 | $95.85000 |
| 5000 | $0.02695 | $134.75000 |
