
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| DC Resistance (DCR) | 950 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 620 mA |
Stock: 12026
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10176
Ext.Price$0.10176
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10176 | $0.10176 |
| 10 | $0.05088 | $0.50880 |
| 50 | $0.04526 | $2.26300 |
| 100 | $0.04026 | $4.02600 |
| 500 | $0.03681 | $18.40500 |
| 1000 | $0.03366 | $33.66000 |
| 3000 | $0.03077 | $92.31000 |
| 5000 | $0.02577 | $128.85000 |
