
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| DC Resistance (DCR) | 440 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 900 mA |
| Current Rating | 900 mA |
Stock: 1925
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09197
Ext.Price$0.09197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09197 | $0.09197 |
| 10 | $0.08192 | $0.81920 |
| 50 | $0.07296 | $3.64800 |
| 100 | $0.06440 | $6.44000 |
| 500 | $0.05684 | $28.42000 |
| 1000 | $0.05298 | $52.98000 |
| 3000 | $0.04939 | $148.17000 |
| 5000 | $0.04734 | $236.70000 |
| 10000 | $0.04537 | $453.70000 |
