SMNR6045-331MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMNR6045-331MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 330 µH ±20 % 570 mA 1.65 Ω
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)4.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMagnetic
DC Resistance (DCR)1.65 Ω
ShieldingShielded
Inductance330 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current570 mA
Current Rating570 mA