
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Magnetic |
| DC Resistance (DCR) | 10 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 8.15 A |
| Current Rating | 5.65 A |
Stock: 226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06787
Ext.Price$0.06787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06787 | $0.06787 |
| 10 | $0.06019 | $0.60190 |
| 50 | $0.05338 | $2.66900 |
| 100 | $0.04871 | $4.87100 |
| 500 | $0.04445 | $22.22500 |
| 1000 | $0.04055 | $40.55000 |
| 3000 | $0.03724 | $111.72000 |
| 5000 | $0.03420 | $171.00000 |
