
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Packaging | Bulk |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Number of Pins | 2 |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 27.5 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94781
Ext.Price$0.94781
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94781 | $0.94781 |
| 10 | $0.79392 | $7.93920 |
| 25 | $0.70277 | $17.56925 |
| 50 | $0.62209 | $31.10450 |
| 100 | $0.55067 | $55.06700 |
| 300 | $0.52849 | $158.54700 |
| 500 | $0.50721 | $253.60500 |
| 1000 | $0.48743 | $487.43000 |
