SMRH4D28-220MT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMRH4D28-220MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 22 µH 20 % 700 mA 235 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMagnetic
DC Resistance (DCR)235 mΩ
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Saturation Current700 mA
Current Rating700 mA