SMRH6D28-6R8NT
Manufacturer:
SXN
Mfr.Part #:
SMRH6D28-6R8NT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 6.8 µH 30 % 2.1 A 54 mΩ
ParameterValue
Tolerance30 %
Height - Seated (Max)3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeMagnetic
DC Resistance (DCR)54 mΩ
ShieldingShielded
Inductance6.8 µH
Current Rating2.1 A