SPF1EM121E08O00RAXXX
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
SPF1EM121E08O00RAXXX
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,6.30mm×8.00mm Through Hole 120 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Voltage Rating25 V
RoHSCompliant
Lead Pitch2.5 mm
Height - Seated (Max)8 mm
Life (Hours)3000 Hours
PackagingBulk
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Capacitance120 µF
Diameter6.3 mm
Ripple Current @ High Frequency2.2 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance)33 mΩ