SPZ1EM821G12O00RAXXX
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
SPZ1EM821G12O00RAXXX
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×12.00mm Through Hole 820 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance820 µF
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)20 mΩ
Life (Hours)2000 Hours
Height - Seated (Max)12 mm
Diameter10 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingBulk
Voltage Rating25 V
RoHSCompliant
Lead Pitch5 mm
Ripple Current @ High Frequency4.1 A @ 100 kHz