SPZ1HM470E08O00RAXXX
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
SPZ1HM470E08O00RAXXX
Datasheet:
Description:
Polymer Capacitors Radial Through Hole 47 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Capacitance47 µF
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)35 mΩ
Life (Hours)2000 Hours
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingBulk
Voltage Rating50 V
RoHSCompliant
Lead Pitch2.5 mm
Ripple Current @ High Frequency2.1 A @ 100 kHz