
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 950 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 200 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 60 A |
| Reverse Current | 200 µA |
Stock: 365
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.03965 | $0.39650 |
| 50 | $0.03541 | $1.77050 |
| 100 | $0.03162 | $3.16200 |
| 500 | $0.02912 | $14.56000 |
| 1000 | $0.02682 | $26.82000 |
| 3000 | $0.02470 | $74.10000 |
| 5000 | $0.02078 | $103.90000 |
