
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 850 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 200 V |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 50 A |
| Reverse Current | 100 µA |
Stock: 1718
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14036
Ext.Price$0.14036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14036 | $0.14036 |
| 10 | $0.07018 | $0.70180 |
| 50 | $0.06375 | $3.18750 |
| 100 | $0.05791 | $5.79100 |
| 500 | $0.05229 | $26.14500 |
| 1000 | $0.04721 | $47.21000 |
| 3000 | $0.04263 | $127.89000 |
| 5000 | $0.03675 | $183.75000 |
