




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 560 pF |
| Gate Charge | 7.9 nC |
| Drain to Source Resistance | 50 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.2 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Stock: 8247
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20669
Ext.Price$0.20669
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20669 | $0.20669 |
| 10 | $0.18225 | $1.82250 |
| 50 | $0.16070 | $8.03500 |
| 100 | $0.13751 | $13.75100 |
| 500 | $0.11766 | $58.83000 |
| 1000 | $0.10903 | $109.03000 |
| 3000 | $0.10104 | $303.12000 |
