
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH, NOR |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Access Time | 70 ns |
| Nominal Supply Current | 25 mA |
| Address Bus Width | 17 b |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 1 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 8 b |
| Number of Words | 128000 |
| Schedule B | 8542320050 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 762
Distributors
pcbx
Unit Price$1.23880
Ext.Price$1.23880
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.23880 | $1.23880 |
| 10 | $1.21025 | $12.10250 |
| 25 | $1.18237 | $29.55925 |
| 50 | $1.16384 | $58.19200 |
| 100 | $1.14560 | $114.56000 |
| 300 | $1.14560 | $343.68000 |
| 500 | $1.14560 | $572.80000 |
