STE20D361K1DQ0FQT0R0
Manufacturer:
STE
Mfr.Part #:
STE20D361K1DQ0FQT0R0
Datasheet:
Description:
Varistors Through Hole Through Hole 1.1 nF 168 J Voltage Rating (AC):230 V Voltage Rating (DC):300 V
ParameterValue
Capacitance1.1 nF
Voltage Rating (DC)300 V
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Voltage Rating (AC)230 V
PackagingReel
RoHSCompliant
Clamping Voltage595 V
Varistor Voltage360 V