SU9V-07010
Manufacturer:
KEMET
Mfr.Part #:
SU9V-07010
Datasheet:
Description:
Common Mode Chokes Through Hole Max Current Rating:700 mA Number of Lines:2 600 mΩ 1 mH
ParameterValue
Length16.9926 mm
Width11 mm
TerminationRadial
Max Operating Temperature120 °C
Min Operating Temperature-25 °C
Voltage Rating (AC)250 V
Height16.9926 mm
PackagingTray
Depth11 mm
Radiation HardeningNo
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Lead/Base StylePin
Self Resonant Frequency1 kHz
TypeLine Filters
Current700 mA
Current Rating700 mA
DC Resistance (DCR)600 mΩ
Max Current Rating700 mA
Test Frequency1 kHz
Military StandardNot
Number of Lines2
Inductance1 mH
Max DC Current700 mA
DC Current700 mA