SVZ1CM471FBRE00RAXXX
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
SVZ1CM471FBRE00RAXXX
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,8.00mm×11.50mm SMD/SMT 470 µF 20 % 16 V
ParameterValue
Capacitance470 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Height - Seated (Max)11.5 mm
Diameter8 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingBulk
Voltage Rating16 V