T491D106M025AT7280
Mfr.Part #:
T491D106M025AT7280
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 2917(7343 Metric) SMD/SMT 10 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance10 µF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ω
Life (Hours)2000 Hours
Height - Seated (Max)3.1 mm
Length7.3 mm
Width4.2926 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)2917
Case Code (Metric)7343
Dissipation Factor6 %
Height3.1 mm
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Depth4.3 mm