T495C686M016ZTE250
Mfr.Part #:
T495C686M016ZTE250
Datasheet:
Description:
Tantalum Capacitors 2312(6032 Metric) SMD/SMT 68 µF 20 % 16 V
ParameterValue
Capacitance68 µF
Tolerance20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mΩ
Height - Seated (Max)2.794 mm
Length6 mm
Width3.2004 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Imperial)2312
Case Code (Metric)6032
Dissipation Factor6 %
Height2.5 mm
PackagingReel
Voltage Rating16 V
Depth3.2 mm