| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.5 mm |
| Width | 2.9 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 19 V |
| Max Output Current | 40 mA |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Reference Type | Adjustable |
| Cathode Current | 40 mA |
| Min Output Voltage | 2.5 V |
| Max Output Voltage | 19 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
