
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | PWM |
| Output Current | 2 A |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Chemistry/Technology | Power MOSFET |
| Applications | General Purpose |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Load Voltage | 10 V to 38 V |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
